Łemkowski Kermesz w Olchowcu już po raz trzydziesty czwarty

W dniach 25-26 maja br. odbył się w Olchowcu 34. Kermesz Łemkowski. To cykliczne rokrocznie organizowane spotkanie, ważne dla zachowania kultury duchowej wschodniego obrządku oraz tradycji i obyczajów grupy etnograficznej Łemków. Kermesz, to święto parafialne, które jest nierozerwalnie związane z historią danej wspólnoty i odbywa się od wieków, wszędzie tam, gdzie są Łemkowie oraz czynne cerkwie. Celem wydarzenia jest odtwarzanie i kontynuacja żywej tradycji łemkowskich Kermeszy, które ukazują różność etniczną, wschodniosłowiańską odmienność wyznaniową, z całym jej bogactwem oraz tradycją.

2024-05-29

Dodatkowe 5 miejsc dla seniorów w ramach projektu Gminny Klub Seniora w Dukli IV

Tytuł projektu:  Gminny Klub Seniora w Dukli IV

Zadania :

Zadanie 1:  Utworzenie 5 miejsc w Klubie Seniora w Dukli i zapewnienie ich funkcjonowania.

Zadanie 2 : Funkcjonowanie Klubu Seniora w Dukli

2024-05-28

POMOC DLA PRODUCENTÓW ZBÓŻ

Podkarpacki Urząd Wojewódzki informuje, że została uruchomiona pomoc dla producentów pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowychPomocą zostaną objęci producenci zbóż, którzy w okresie od 1 stycznia 2024 r. do 31 maja 2024 r. sprzedali lub sprzedadzą pszenicę, pszenżyto, żyto, jęczmień i mieszankę zbożową.

Szczegółowe inofrmacje dostępne są na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

2024-05-27

Dzień Samorządowca

Z  okazji Dnia Samorządowca wszystkim osobom, które współtworzą samorząd, które pracowały i pracują dla dobra lokalnej społeczności: Pracownikom Samorządowym, Radnym, Sołtysom, Radom Sołeckim składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz satysfakcji w życiu prywatnym i zawodowym, wytrwałości w tej niezmiernie ważnej i odpowiedzialnej służbie oraz powodzenia w realizacji nowych, ambitnych planów i zamierzeń.

Jednocześnie pragniemy podziękować Wam za dotychczasową wspólną, codzienną pracę, liczne dowody profesjonalizmu i ogromnego zaangażowania, odpowiedzialność oraz entuzjazm.

Zastępca Burmistrza Dukli                                  Burmistrz Dukli

Bohdan Gocz                                            Krystyna Andruch

2024-05-27

Społeczna akcja sadzenia zieleni, by przyjemniej nam się żyło

18 maja br. od godz. 9.00 na bulwarze nad Jasiołką  mieszkańcy Dukli i gminy w ramach społecznej akcji sadzenia zieleni uczestniczyli w sadzeniu traw, w wyznaczonych wcześniej miejscach. Chętnych do pracy osób przyszło sporo. W akcji wzięła udział burmistrz Dukli Krystyna Andruch.

2024-05-24

Modernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Dukli

wraz z zagospodarowaniem terenu rozpoczęta!

Gmina Dukla realizuje zadanie pn. „Modernizacja budynku Szkoły Podstawowej
w Dukli wraz z zagospodarowaniem terenu”. Generalnym Wykonawcą inwestycji, wyłonionym w drodze przetargu została firma ACORDI z Rzeszowa. Umowa na roboty budowlane została podpisana 30 kwietnia 2024 roku. Kierownikiem budowy został Lucjan Lis. Plac budowy został przekazany 13 maja 2024 r. Inspektorem nadzoru inwestorskiego w branży
konstrukcyjno-budowlanej oraz drogowej został Piotr Kustroń, natomiast branży elektrycznej Tomasz Gonet.

W ramach przedmiotowej inwestycji wykonany zostanie remont Szkoły Podstawowej w Dukli. Budynek znajduje się przy ul. Kościuszki, działki nr 240/1, 192, obręb Dukla.

2024-05-24

Prace na sieci gazowej w miejscowości Zboiska, Wietrzno

W związku z budową drogi S19", zawiadamiamy, że w dniu 22.05.2024 roku (środa) w godzinach od 800 do 1400 prowadzone będą prace na sieci gazowej w miejscowości Zboiska gm. Dukla dz. 17/3, 610/1 oraz Wietrzno dz. 780/4 mogące powodować wyczuwalny zapach gazu w powietrzu.

Informujemy, że zgłoszenia o charakterze lokalnym mogące nie mieć związku z prowadzonymi pracami prosimy kierować pod nr telefonu 992 celem załatwienia przez nasze służby Pogotowia Gazowego.

2024-05-21

Zawiadomienie o sesji Rady Miejskiej w Dukli

ZAWIADOMIENIE

Na podstawie art.20 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym

/Dz. U. z 2024 r., poz. 609/

z w o ł u j ę

na dzień 28 maja 2024 r. (wtorek) o godz.16.45 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Dukli III sesję Rady Miejskiej w Dukli.

2024-05-21

34. Łemkowski Kermesz w Olchowcu 25-26.05.2024

Łemkowski Kermesze w Olchowcu to cykl corocznie organizowanych spotkań, ważnych dla zachowania kultury duchowej wschodniego rytu oraz tradycji i obyczajów grupy etnograficznej Łemków. Kermesz, to święto parafialne, które jest nierozerwalnie związane z historią danej wspólnoty i odbywa się od wieków, wszędzie tam, gdzie są Łemkowie oraz czynne cerkwie. Oprócz praktyki religijnej Kermesz nawiązuje do dawnych tradycji wzajemnego odwiedzania się, świętowania oraz przekazywania lokalnych obrzędów.

2024-05-17